نوشته شده در مهارت زندگی

ابزار سوراخكاري در ديوار يا چوب

ابزار سوراخكاري در ديوار يا چوب منتشر شده در خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه

همترين مزيت اين دستگاه نسبت به انواع برقي باشد. در اين مقاله هدف من بيشتر انواع كوچكتر آن است كه در صنايع چوب به كار ميرود. به طور كلي هزينه نگهداري اين دستگاه (به خصوص باتري آن) بالاتر از دستگاههاي برقي ميباشد و شايد به همين دليل نتواند به طور كامل جايگزين دستگاههاي برقي شود و استادكاران در حالت درست بهتر است از هركدام آنها به فراخور حجم كار حداقل يك دستگاه داشته باشند.

Related image


در نظر بگيريد در محلي مشغول كار فني هستيد كه به سيم و پريز  برق دسترسي نداريد و نيازمند به سوراخكاري در ديوار يا چوب يا فلز و يا بستن تعداد زيادي پيچ هستيد كه با دست بسيار مشكل است. يا در حال استفاده از چند دریل برقي در محلي كوچك مثل آشپزخانه در هنگام نصب كابينت هستيد و سيم اين ابزارها در كش و قوس كار درهم پيچيده شده و كلافي سردرگم را تشكيل ميدهند (و نيازبه صرف زماني زياد براي آزاد كردن سيمها خواهيد داشت).

Image result for ‫دریل شارژی‬‎

يا در محلي كه براي استفاده از دريل برقي (كه معمولا بزرگتر و دست و پاگير تر است) تنگ و تاريك است نياز به عمليات سوراخكاري يا بستن پيچ داريد. در همه اين موارد با  خرید دریل شارژی در نقش فرشته نجات استادكار ظاهر ميشوند…قبل از خريد پیچ بند شارژی و البته هر ابزاري پيشنهاد ميشود به تكنيكال ديتا يا همان مشخصات فني دستگاه مراجعه كنيد. حال اين مشخصات را از كجا ميتوان بدست آورد؟ معمولا” مهمترين پارامتر ها را بر روي پلاكي كه روي دستگاه چسبانده شده قيد ميكنند ولي زياد كامل نيست. امروزه به كمك اينترنت دسترسي به سايت سازنده و دريافت كاتالوگ كار مشكلي نيست.
در كاتالوگها معمولا”مشخصات دقيق درج ميشود و هرچه برند معتبر تر باشد نظم و دقت كاتالوگ بيشتر است. در اين بين نكته ريزي وجود دارد و آن اينكه معمولا”، (البته نه در كاتالوگ اصلي)، بلكه بيشتر در سايتهاي فروش كه مشخصاتي از دستگاه را قيد ميكنند، پارامتر هايي را كه ضعيف است و در رقابت با محصولات رقيب سبب امتياز منفي ميشود ، با زيركي قيد نميكنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *