نوشته شده در دنیای کودکان

انتخاب رنگ لباس کودکان و نوزادان

انتخاب رنگ لباس کودکان و نوزادان منتشر شده در تیر ۲۵, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه
تاریخ نشان می دهد که انتخاب رنگها از هزاران سال قبل برای مردان و زنان متفاوت بوده است. مردان و زنان در آن سالها هر کدام به گروهی وابسته بودند که در آن مردها به دنبال شکار می رفته اند و زنان در میان مزارع به دنبال پیدا کردن میوه ها و سبزیجات می گشته اند.
مانتو ستاره آشور

برخورد زنان با میوه های مختلفی که در اطراف آنها وجود داشته است توانسته علامات خاص را برایشان مهیا سازد. به این معنا که آنها با کشف این رنگها که معمولاً در طیف قرمز و صورتی بوده اند می توانستند زنان هم گروه خود را شناسایی کنند یا حتی برای فرزندانشان علاماتی بگذارند.
اما آن چه تحقیقات را کامل تر می کند آن است که معمولاً زنان رنگ قرمز را بیش از رنگهای دیگر تشخیص می دهند و همین تشخیص آنها را به استفاده از این رنگ جلب می کند.
تاریخ رنگ لباس نوزادان
از حدود سال ۱۹۲۰ به بعد بود که والدین شروع به پوشاندن  و خرید لباس کودک رنگی به نوزادانشان کردند. در واقع پیش از آن برای لباس نوزادان چه پسر و چه دختر بیشتر از رنگ سفید استفاده می شد.
 اما در آن سالها زمانی که هنگام انتخاب رنگ فرا رسید، بر خلاف آنچه ما تصور می کنیم، رنگ صورتی برای پسرها و رنگ آبی برای دخترها انتخاب شد.
اما از سال ۱۹۴۰ این رنگها تغییر کرد و ماجرا بالعکس شد و نوزادان دختر لباس صورتی به تن کردند. تلاش بسیار محققان روی این طرح بسیار جالب و همه گیر در نهایت به این نتیجه رسید که انتخاب رنگ لباس برای نوزادان هم جنبه فرهنگی و تاریخی دارد و هم به مسائل بیولوژیکی باز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *