نوشته شده در سلامت و تغذیه

بابا غنوج (بابا گانوش) یا متبل چیست؟

بابا غنوج (بابا گانوش) یا متبل چیست؟ منتشر شده در اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه

بابا غنوج (بابا گانوش) یا متبل، مزه یا پیش غذای مشهوری در خاورمیانه است که از بادنجان درست می شود.در ویکی پدیا درباره نام این غذا به این صورت نوشته شده است :آورده اند که در سده” اول میلادی کشیش بزرگ مرتبه ای می زیست که مردم او را بسیار دوست داشتند.

روزی یکی از دوستدارنش (از شاگردانش) برای او خوراکی فراهم نمود، تهیه شده از بادنجان کبابی و چند نوع سبزی و ارده، اما پدر غنوج راضی به خوردن آن خوراک به تنهایی نشد و خوراک را بین مردم روستا تقسیم نمود. مردم خرسند از بخششش، نام او را بر این خوراک نهادند.

ابتدا بادمجان ها را شسته و با پوست روی شعله ی گاز یا کباب گردان کباب کنید،تا پوستش کاملا بسوزد و مغزپخت شود. سپس آنها را زیر شیر آب سرد بگیرید و پوستشان را بکنید.و بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آبشان برود.دقت کنید هنگام پوست گرفتن بادمجان گوشت آن جدا نشود این اتفاق نشان میدهد بادمجان شما هنوز خوب مغزپخت نشده است.
بعد از اینکه آب بادمجانها کاملا رفت و خشک شدند بادمجانها و ارده و آبلیمو را درون مخلوط کن ریخته و خوب بزنید تا یکدست شوند ، سپس آنها را در ظرف مناسب ریخته و با گوجه خرد شده و جعفری و سیر کوبیده شده مخلوط کنید .میتوانید آنها را فقط در لایه روی غذا بریزید.
مواد را درون ظرف مخصوص پذیرایی ریخته و حفره ای وسط آن ایجاد کنید. روغن زیتون را داخل حفره ریخته و فلفل را روی آن بریزید و سرو نمایید. ۱)میزان فلفل ،ارده و روغن زیتون کاملا سلیقه ای است و با ذائقه شما باید تعیین گردد.
۲)میتوانید همه مواد را با هم داخل مخلوط کن بریزید و میکس کنید.
۳)بهتر است میزان ارده از آنچه در دستور گفته شد بیشتر باشد.
۴)تقریباً دشوار است که بادنجان را مستقیماً بر روی شعله ی اجاق گاز بپزیم. اما فاقد بوی دودی که هنگام کباب شدن بادنجان ایجاد می شود، نمی توان یک بابا گانوش واقعی درست کرد!
۵)حتما دقت کنید ارده شما غیر شیرین باشد.
۶)در مناطق غیر عربی به جای ارده به این غذا کشک میزنند.
۷) این غذا را می توانید با نان تافتون و یا لواش میل کنید.
۸)بابا قانوش در کشورهای مدیترانه ای به عنوان پیش غذا با نان پیتا سرو می شود.
۹)یادتان باشد گوجه شما سفت باشد.در غیر این صورت از خرد کردن مواد داخل آن بپرهیزید.
۱۰)این غذا در لبنان با فلفل بسیار زیاد طبخ میشود البته اگر فلفل دوست ندارید آن را کمتر استفاده کنید یا فلفل سیاه به غذا بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *