نوشته شده در دنیای مد

تاریخ گویای استفاده از گوشواره در طول سال ها

تاریخ گویای استفاده از گوشواره در طول سال ها منتشر شده در تیر ۹, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه

استفاده از گوشواره برای مردان و زنان قوم آنیو یک سنت بوده است.اما دولت میجی ژاپن آنان را در استفاده از آن منع کرده بود. در میان قبایل ترک نشین استفاده از گوشواره یک امر عادی بوده است.

در اواخر سال ۱۹۵۰ و اوایل ۱۹۶۰ سوراخ کردن گوش دوباره پدیدار شده و از آنجایی که این کار بصورت تجاری در نیامده بود،‌ سوراخ کردن گوش در خانه انجام می گرفته. دختران نوجوان در جشنهایی موسوم به جشن سوراخ کردن گوش برای یکدیگر این کار را انجام می دادند. در فیلم Grease (1978) گوش زن بازیگر فیلم (سندی) توسط دوستانش سوراخ میشود.


در اواسط ۱۹۶۰ برخی پزشکان سرویسی به نام سوراخ کردن گوش را عرضه کردند. در همان زمان جواهر فروشی های منهتن نیز به عنوان مراکز غیر پزشکی این کار را انجام میدادند.
در اواخر ۱۹۶۰، سوراخ کردن گوش بین مردان هیپی و جوامع همجنسگرا رواج بیشتری یافت، کاری که پیش از این در بین ملوانان معروف بوده است.
در اوایل ۱۹۷۰، سوراخ کردن گوش در میان زنان شایع بود، در نتیجه باعث بوجود آمادن بازار بزرگتری در زمینه سوراخ کردن گوش و با حمایت سازندگان گوشواره گردید.
در این رویداد‌، یک فرد یا پرستار آموزش دیده با استفاده از یک گوشواره استریل شده لاله گوش را با دست یا با استفاده از یک وسیله طراحی شده توسط پزشکان سوراخ می نمود.

در اواخر ۱۹۷۰،‌ سوراخ گوش آماتور با پین های ایمن و نیز چند سوراخ که بیشتر در میان پانک راک رایج بود، گسترش یافت. در ۱۹۸۰ هنرمندان مرد موسیقی پاپ به روند این مد در میان مردان کمک کردند. پس از آن بسیاری از ورزشکاران حرفه ای اقدام به استفاده از گوشواره کردند. در میان مردان بریتانیایی جورج مایکل با سوراخ کردن هر دو گوش سر و صدای زیادی به پا کرد. یک مثال دیگر بازیگر مشهور آمریکایی آقای T بود، مردی که گوشواره را در هر دو گوش استفاده میکرد. اگرچه این روند تا سال ۱۹۹۰ بین آمریکاییها خیلی محبوب نشد.

http://alef-dall.com/%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA/%DA%AF%D9%88%D8%B4%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *