نوشته شده در دنیای مد

راهنمای خرید زیورآلات کوچک

راهنمای خرید زیورآلات کوچک منتشر شده در مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه

قل سلیم می‌گوید خرید جواهرات برای کودکان یک ریسک بزرگ است. این احتمال وجود دارد که کودک بدون توجه به مسئولیتی که به او واگذار شده، جواهرات را خراب یا گم کند. با وجود این، جواهرات کودکانه صنعتی میلیون دلاری و متناسب با هر سن و سال و مناسبتی – از بدو تولد تا دوران جوانی – است.

Image result for ‫طلا جواهر زیور‬‎

بسیاری از والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و اقوام و بستگان هنگام تولد نوزاد دنبال جواهرات برای هدیه می‌گردند. با وجود این‌که یک دستبند یا گردنبند ارزشمند و قیمتی می‌تواند نوزادتان را زیبا‌تر کند، اما باید مراقب باشید که چه می‌خرید.

سنگ‌های ماه تولد قطعا مناسب‌ترین جواهرات برای هر کودکی هستند. برای یک نوزاد یا کودک خردسال خرید چیزی که سنگ، گیره یا قلاب دارد می‌تواند خطر خفگی را به دنبال داشته باشد. بهتر است سراغ دستبندهای طلایی که با سنگ‌های ماه تولد آراسته شده و اندازه مچ دست نوزاد است، بروید تا این‌که برای او گردنبند بخرید. برای بسیاری از مردم این یک رسم است که برای نوزاد تازه متولد شده یک گردنبند رشته‌ای مثلا از جنس مروارید بخرند، این گردنبند بیشتر حکم یادگاری دارد تا چیزی که به گردن نوزاد می‌اندازند.

Image result for ‫طلا جواهر زیور‬‎

لازم است به دلایل خود برای خرید  زیورآلات هنری برای کودکان فکر کنید، مخصوصا اگر سن و سال آنها بسیار کم است. اگرچه فرزند شما لیاقت داشتن یک گردنبند طلای مزین به کریستال را دارد اما واقعا ممکن است ارزش نداشته باشد تا این اندازه هزینه کنید. یادتان باشد فروشندگان جواهر و کسبه می‌دانند که شما به عنوان پدر و مادر دیگر به اهمیت و ارزش پول فکر نمی‌کنید. در واقع ممکن است شما برای جواهرات یادگاری که می‌خواهید به مناسبت تولد فرزندتان یا جشن تولد یک سالگی‌اش به او هدیه دهید، بیشتر از جواهراتی که یک خانم برای خود می‌خرد، هزینه کنید. پیش از خرید متوجه این نکته هم باشید که کودکان خردسال و نوزادان نسبت به فلزات –حتی جواهرات ارزشمند – حساسیت نشان می‌دهند و نمی‌توانند وجود چیزی را دور مچ یا گردن خود تحمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *