نوشته شده در دنیای مد

شخصیت یک پیراهن دکمه سردست آن است!

شخصیت یک پیراهن دکمه سردست آن است! منتشر شده در تیر ۲, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه

دکمه‌های سرآستین از متنوع‌ترین نوع دکمه‌های پوشاک هستند. این دکمه ‌ها اکسسوار کوچکی هستند که بیشتر در مواقع رسمی استفاده می‌شوند و برای تزئین و بستن دو بخش سر آستین پیراهن مردانه (و گاهی اوقات زنانه) استفاده می‌شوند و تاثیر زیادی در ظاهر کت یا پیراهن دارند.

دکمه‌های سرآستین در آغاز ویژه ی طبقه ی اشراف و ثروتمندان بودند. ایده‌ی ساخت دكمه سر‌دست به صد‌ها سال پیش باز می‌گردد. این دكمه‌ها در ابتدا از جنس فلزات بودند و بعدها مزین به برخی سنگ‌ها شدند. اولین دکمه‌های سرآستین زمانی ابداع شد که مردان تصمیم گرفتند به‌جای استفاده از بند و نوار برای متصل کردن سرآستین پیراهن، از چیز زیباتر و ظریفتری استفاده کنند.

هنگامی كه تصمیم به خرید دكمه سر‌دست گرفتید موارد خاصی را باید در نظر بگیرید. برای مثال آیا با سبك و رنگ اغلب كت و شلوارهای شما هماهنگی دارد؟ آیا با دیگر زیور‌الات شما نظیر ساعت، انگشتر و… تناسب دارد؟ و در آخر اینكه چه نوع دكمه سر‌دستی را ترجیح می‌دهید؟ دكمه سر‌دست‌های یك جهته (Single-Side) یا دو جهته Double-Side) ) به علاوه، اندازه‌ی دكمه سر‌دست می‌بایستی درحدی باشد كه حلقه از سوراخ به راحتی خارج نشود.

كیفیت دكمه‌های سر‌دست همانند دیگر زیورآلات با یكدیگر متفاوت است. هنگام خرید باید به كیفیت فلز و سنگ‌های نصب شده بر‌روی آن توجه كرد. نحوه‌ی ساخت و تكنیك‌های مورد استفاده در تولید دكمه سر‌دست نشانگر كیفیت آنها می‌باشد. به علاوه لعاب استفاده شده در ساخت دكمه سر‌دست از دیگر عوامل تأثیرگذار بر‌روی كیفیت آن است. به‌طوركلی، اشخاص از طریق انتخاب دكمه سر‌دست مناسب، سبك شخصی و سلیقه‌ی خود را نشان می‌دهند. دكمه‌های سر‌دست چه از جنس پلاتین و مزین به الماس، وچه ساده، موجب زیباتر جلوه دادن شما می شوند. یادتان باشد هنگامی که از دکمه سرآستین استفاده می‌کنید، از به‌کاربردن دکمه معمولی آستین خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *