نوشته شده در سلامت و تغذیه

نان کروسان با آرد و کره

نان کروسان با آرد و کره منتشر شده در فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ارسال دیدگاه

نان شیرینی کروسان نوعی نان و شیرینی هلالی است که با آرد و خمیر مایه و کره درست می‌شود. کروسان در کشور اتریش ابداع شده ولی به عنوان صبحانه رسمی فرانسوی شناخته می‌شود و تقریبا در سراسر اروپا عضو ثابت صبحانه‌شان است.

مواد لازم :
مارگارين آرژنتا پستري: ۴۰۰ گرم

مواد لازم مورد نياز براي تهيه ي خمير :
آرد: يك كيلوگرم
نمك: ۱۵ گرم
مخمر: ۲۰گرم
شير خشك: ۲۰ گرم
آب: ۵۲۰ گرم
شكر: ۱۰۰-۹۰ گرم
بهبود دهندكرواسان: ۵۰ گرم
روغن يا كره: ۲۰ گرم
تخم مرغ: ۲۵ گرم

ويژگيهاي نان كروسان :
۱ ـ مدت زمان نرمي و تازگي بالا
۲ ـ انعطاف پذيري بالا و حفظ بهتر شكل ظاهري
۳ـ قابليت جويدن راحت و خوشايند
۴ ـ قابليت آب شدن سريع در دهان
قدرت تحمل خمير در هنگام تخمير نهايي و افزايش مناسب حجم در داخل فر و در محصول نهايي

طرز تهيه :
ابتدا مواد مورد نياز براي تهيه خمير را دو دقيقه با سرعت كند و ۶ دقيقه با سرعت تند ميكس كنيد دماي خمير بايد ۲۳ الي ۲۵ درجه ي سانتي گراد باشد بلافاصله خمير را به قطعات ۴۰۰ الي ۷۰۰ گرمي تقسيم كرده و به مدت ۸ دقيقه در فريزر قرار دهيد.
مارگارين آرژنتا پستري با دماي ۱۶ الي ۱۸ درجه سانتي گراد را مسطح كرده و به وسيله دست روي خمير پهن كنيد توجه كنيد به ازاء هر ۴۰۰ گرم خيمر ۴۰۰ گرم مارگارين بايد باشد. سپس خمير را در دو مرحله به صورت ۴ لايه لمينت كرده به طوري كه در مرحله اول قطر خمير چهارلايه اي از ۳۲ به ۷- ۸ميلي متر و در مرحله بعد به ۳ ميلي متر برسد خمير پهن شده را رول كنيد در صورت تمايل مي توانيد از انواع مغزي هاي مقاوم به حرارت مانند كرمفيل استفاده كنيد. پس از شكل دادن خمير آن را در رطوبت ۷۵-۸۰ درصد و دماي ۳۵ درجه بگذاريد تقريبا به مدت ۶۰-۷۵ دقيقه ( آرد ضعيف را ۶۰ و آرد قوي را ۷۵ دقيقه) سپس خمير را در فر بايد حرارت ۱۸۰-۱۹۰ درجه به مدت ۱۵ الي ۱۸ پخت كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *