نوشته شده در سلامت و تغذیه

ورود به دنیای آشپزی

ورود به دنیای آشپزی منتشر شده در دی ۸, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه

ورود او به دنیای آشپزی کاملا اتفاقی بود اما وقتی با دنیای رنگارنگ آشپزی آشنا شد عزمش را برای حضور در این رشته جزمتر کرد.


موفقیت در دنیای آشپزی سن و سال نمی شناسد وقتی چاشنی خلاقیت را به سلیقه و پشتکار اضافه کنید، صاحب سبک در این امپراتوری گسترده می شوید و می توانید همچون رنه رژپی در ۳۴ سالگی با آشپزهای بزرگ رقابت کرده و در جهان مطرح شوید.

این آشپز دانمارکی ۱۶ دسامبر ۱۹۷۷ از مادری دانمارکی و پدری آلبانیایی در شهر کپنهاک متولد شد.

مدتی بعد به همراه خانواده راهی ماسدونیا شد و تا زمان آغاز جنگ برای استقلال در یوگسلاوی سابق، در آنجا زندگی کرد .

او برای کسب تجارب معروفترین و بهترین سرآشپز های جهان راه پر مشقتی را پیمود . هنگامی که در خصوص موفقیت های رستوران ۳ ستاره “جاردین سنز” شنید تصمیم گرفت در قالب یک سفر تفریحی سری هم به این محل رویایی و پرطرفدار بزند.

اما وقتی با موفقیت های چشمگیر این رستوران آشنا شد در اسپانیا ماندگار شد و آنقدر تلاش کرد تا توانست نظر سرآشپز رستوران”فران آدریا” را جلب کند و به مدت یک سال آنجا مشغول کار شد.

رنه به همراه “کلاوس یه یر” سر آشپز دانمارکی در سال ۲۰۰۴ رستوران “نوما” را در خانه ای قدیمی متعلق به قرن هجدهم در مرکز فرهنگی منطقه آتلانتیک شمالی تاسیس کرد.

این اتفاق مهمترین اتفاق زندگی رنه محسوب می شود چرا که به دلیل ابتکارهای متعدد و ایجاد منوها و دستور غذایی هایی جدید این رستوران تا کنون ۲ ستاره میشلین را به خود اختصاص داده است.

این رستوران همچنین در نظر سنجی سال ۲۰۰۸ از مردم به عنوان بهترین رستوران جهان انتخاب شد و همچنین در نظرسنجی که از مطرح ترین سرآشپزهای جهان انجام شد در مقام سومین رستوران جهان قرار گرفت.

رنه با دنیای کتاب هم بیگانه نیست و تا کنون ۲ کتاب آشپزی روانه بازار کرده است.کتاب “آشپزی نورادیک نما”در سال ۲۰۰۶ و کتاب”نوما:زمان ومکان در آشپزی نورادیک” را در سال ۲۰۱۰ منتشر کرد.

این تلاش ها علاوه بر شهرت جهانی ثروت فراوانی را برای او به همراه داشته و او را در زمره ثروتمند ترین ها قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *