نوشته شده در دکوراسیون و چیدمان

۵ شیوه برای استفاده و مراقبت از شمع و شمعدان

۵ شیوه برای استفاده و مراقبت از شمع و شمعدان منتشر شده در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶ارسال دیدگاه

اربارا کینگ، کارشناس و مدرس خانه‌داری و ارتقای کیفیت زندگی این‌بار در نشریه خود توضیحاتی برای آن دسته از مخاطبانش که سوالاتی درباره مراقبت و استفاده بهینه از شمع و شمعدان در منزل داشتند، ارائه کرده است.

Image result for ‫شمعدان‬‎

۱. برای از بین بردن قطرات شمع و پارافینی که روی شمعدان باقی مانده بهترین راه آن است که از یک قطعه پنبه آغشته به الکل استفاده کنید. با پنبه به خوبی روی لکه بکشید و سپس آن را با پارچه تمیز خوب پاک کنید.

۲. ‌ اگر می‌خواهید شمع معمولی خود را به یک شمع بدون اشک تبدیل کنید، می‌توانید آن را برای مدت ۲ تا ۳ ساعت درون محلول آب و نمک قرار دهید.

۳. برای آنکه در مراسم رسمی شمع‌های روی میز دیرتر آب شوند و اشک کمتری در طول مراسم تولید کنند می‌توانید آنها را به مدت ۴۸ ساعت پیش از شروع مراسم درون یخچال قرار دهید.

Image result for ‫شمعدان‬‎

۴. اگر روی جاشمعی های اتاقتان را گرد و خاک گرفته برای تمیز کردن آن راه‌حل ساده‌ای وجود دارد و آن شست‌وشوی شمع با آب و صابون است. نگران نباشید هیچ آسیبی به شمع‌تان نمی‌رسد.

۵. در صورتی که تعداد خرده‌شمع‌ها و قطعات شمع در خانه شما زیاد شده می‌توانید با کمک آنها برای خود شمع بسازید. تنها کافی است شمع‌ها را درون یک ظرف فلزی بریزید و روی حرارت قرار دهید. پس از آب شدن شمع، آن را درون قالب بریزید و یک نخ نسوز را به عنوان فتیله درون آن قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *